35SVPF22M Panasonic
35SVPF22M Images
Please contact us for more photos of 35SVPF22M
Part Number 35SVPF22M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 35V 20% (6.3 X 5.9mm) Cylindrical 2600mA 5000hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 35SVPF22M
Datasheet download 35SVPF22M.pdf
Request Quotation for 35SVPF22M
35SVPF22M Specifications
Part Number 35SVPF22M
Mounting Surface Mount
Ripple Current 2600 mA
Equivalent Series Resistance 0.035 Ohm
Max Processing Temp 250|260
Lifetime 5000 hr
Voltage(DC) 35 V
Capacitance Value 22 uF
Construction Cylindrical
Package/Case 6.3 X 5.9
Operating Temperature -55 to 105 °C
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Leakage Current 154@2Min uA
Pin Count 2
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.9 mm