ECA2AHG220 Panasonic
ECA2AHG220 Images
Please contact us for more photos of ECA2AHG220
Part Number ECA2AHG220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 100V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 93mA 1000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2AHG220
Datasheet download ECA2AHG220.pdf
Request Quotation for ECA2AHG220
ECA2AHG220 Specifications
Part Number ECA2AHG220
Type Radial
Max Processing Temp 250 to 260
Package/Case 6.3 X 11.2
Mounting Through Hole
Ripple Current 93 mA
Lead Finish Tin
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 100 V
Termination Style Radial
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Rad Hard No
Leakage Current 22@2Min uA
Tolerance 20 %
Product Dimensions 11.2 mm
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 11.2 mm