ECA2AHG330 Panasonic
ECA2AHG330 Images
Please contact us for more photos of ECA2AHG330
Part Number ECA2AHG330
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 130mA 1000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2AHG330
Datasheet download ECA2AHG330.pdf
Request Quotation for ECA2AHG330
ECA2AHG330 Specifications
Part Number ECA2AHG330
Voltage(DC) 100 V
Product Dimensions 11.5 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Termination Style Radial
Package/Case 8 X 11.5
Operating Temperature -55 to 105 °C
Leakage Current 33@2Min uA
Capacitance Value 33 uF
Ripple Current 130 mA
Construction Aluminum Cylindrical Can
Mounting Through Hole
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Pitch For Radial 3.5 mm
Lead Finish Tin
Product Diameter 8 mm
Product Height 11.5 mm