ECA2GHG100B Panasonic
ECA2GHG100B Images
Please contact us for more photos of ECA2GHG100B
Part Number ECA2GHG100B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 400V 20% (10 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 80mA 2000 hr 105\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2GHG100B
Datasheet download ECA2GHG100B.pdf
Request Quotation for ECA2GHG100B
ECA2GHG100B Specifications
Part Number ECA2GHG100B
Leakage Current 250@2Min uA
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Finish Tin
Package/Case 10 X 20
Capacitance Value 10 uF
Construction Aluminum Cylindrical Can
Voltage(DC) 400 V
Lead Pitch For Radial 5 mm
Ripple Current 80 mA
Mounting Through Hole
Operating Temperature -25 to 105 °C
Product Dimensions 20 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Termination Style Radial
Product Diameter 10 mm
Product Height 20 mm