ECEA1AKS470 Panasonic
ECEA1AKS470 Images
Please contact us for more photos of ECEA1AKS470
Part Number ECEA1AKS470
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 47uF 10V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 65mA 1000 hr 85\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1AKS470
Datasheet download ECEA1AKS470.pdf
Request Quotation for ECEA1AKS470
ECEA1AKS470 Specifications
Part Number ECEA1AKS470
Max Processing Temp 250 to 260
Ripple Current 65 mA
Voltage(DC) 10 V
Capacitance Value 47 uF
Product Dimensions 5 mm
Lead Finish Tin
Mounting Through Hole
Termination Style Radial
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Leakage Current 3@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Lifetime 1000 hr
Package/Case 6.3 X 5
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5 mm