ECEA1CKA220 Panasonic
ECEA1CKA220 Images
Please contact us for more photos of ECEA1CKA220
Part Number ECEA1CKA220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 16V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 39mA 1000h 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1CKA220
Datasheet download ECEA1CKA220.pdf
Request Quotation for ECEA1CKA220
ECEA1CKA220 Specifications
Part Number ECEA1CKA220
Ripple Current 39 mA
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 16 V
Termination Style Radial
Product Dimensions 7 mm
Leakage Current 3@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Lead Pitch For Radial 1.5 mm
Package/Case 4 X 7
Product Diameter 4 mm
Product Height 7 mm