| Part Number | ECQE2224JF |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 716470 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.22uF 250V PET 5% (12 X 5.5 X 10.5mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECQE2224JF |
| Datasheet download |
| Part Number | ECQE2224JF |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Seated Plane Height | 11.5 mm |
| Termination Style | Radial |
| Type | Radial |
| Rad Hard | No |
| Lead Pitch For Radial | 10 mm |
| Package/Case | 12(Max) X 5.5(Max) X 10.5(Max) |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 12 x 5.5 x 10.5 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | PET |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Depth | 5.5(Max) mm |
| Product Height | 10.5(Max) mm |
| Product Length | 12(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECQE2224JF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Film 3.3uF 310VAC PP 20% (31.5 X 13 X 25mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for F861FI335M310Z.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.47uF 630V PET 10% (26.5 X 10.5 X 20.5mm) Radial 22.5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32523Q8474K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (10.3 X 6 X 10.8mm) Radial 7.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2154KF.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 2.2uF 400V PET 10% (31 X 11 X 22mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE4225KF.pdf |
|
Vishay | Cap Film 1uF 63V PET 10% (7.5 X 5.5 X 11.5mm) Radial 5mm 100\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for MKT 1817-510-065.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.012uF 50V PPS 2% (3.2 X 2.5 X 1.1mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1H123GX5.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.15uF 440VAC PP 20% 26 X 8.5 X 18mm RDL 22.5mm Loose in Box Download PDF datasheet for BFC233810154.pdf |
|
TDK | SIEB32642B 333J289 33NF 5% 1000V MMKP - |
|
Panasonic | Cap Film 0.0039uF 50V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1H392GX5.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.047uF 250VDC 160VAC PET 10% 7.2 X 3.5 X 8mm RDL 5mm Bulk Download PDF datasheet for B32529-C3473-K.pdf |