| Part Number | ECQE6474JF |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 651110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.47uF 630V PET 5% (26 X 9.3 X 18.5mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECQE6474JF |
| Datasheet download |
| Part Number | ECQE6474JF |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Mounting | Through Hole |
| Type | Radial |
| Lead Finish | Tin |
| Rad Hard | No |
| Seated Plane Height | 19.5 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Pitch For Radial | 22.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Package/Case | 26(Max) X 9.3(Max) X 18.5(Max) |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | PET |
| Product Dimensions | 26 x 9.3 x 18.5 mm |
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Product Depth | 9.3(Max) mm |
| Product Height | 18.5(Max) mm |
| Product Length | 26(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECQE6474JF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Film 0.22uF 560V PP 20% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R46KN322000M1M.pdf |
|
KEMET | KEMR46KN347040N0K Download PDF datasheet for R46KN347040N0K.pdf |
|
KEMET | FILM CAP 0.01UF 5% 100VDC Download PDF datasheet for R82EC2100DQ50JB.pdf |
|
TDK | Cap Film 1uF 250V PET 10% (18 X 8.5 X 14.5mm) Radial 15mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32522C3105K189.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 16V PEN 5% (6 X 4.1 X 2mm) SMD 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU1C334JC9.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.1uF 250VAC PET 10% (17.5 X 5.5 X 12mm) Radial 15mm 85\u00b0C Download PDF datasheet for ECQU2A104KL.pdf |
|
KEMET | Cap Film 10uF 100VDC 63VAC PET 10% (26 X 9 X 18.5mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Ammo Pack Box Download PDF datasheet for F611DM106K100R.pdf |
|
Molex | FILM CAPACITOR SWITCH TO CUSTOMIZE,A1 - |
|
KEMET | Cap Film 0.018uF 630V PP 10% (10 X 5 X 10.5mm) Radial 7.5mm 110\u00b0C T R Download PDF datasheet for F861KJ183K310L.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.22uF 1000V PP 10% (26.5 X 11 X 20mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for R75QN3220DQ00K.pdf |