| Part Number | ECWU1223JC9 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 425000 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.022uF 100V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) SMD 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECWU1223JC9 |
| Datasheet download |
| Part Number | ECWU1223JC9 |
|---|---|
| Voltage(DC) | 100 V |
| Capacitance Value | 0.022 uF |
| Case Size | 1913 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Construction | Flat |
| Max Processing Temp | 240 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 4.8 x 3.3 x 1.4 mm |
| Package/Case | 1913 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | PEN |
| Product Depth | 3.3 mm |
| Product Height | 1.4 mm |
| Product Length | 4.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-ECWU1223JC9 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Cap Film 0.47uF 630V PP 5% (26.5 X 11 X 20.5mm) Radial 22.5mm 100\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for B32653A6474J289.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (10 X 4 X 8.5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32520C3104K189.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.022uF 250VAC PET 10% 15 X 5 X 11.5mm RDL 12.5mm Download PDF datasheet for ECQU2A223KL.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.15uF 450V PP 5% (13 X 5.7 X 14.9mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF2W154JAQ.pdf |
|
AVX | Cap 45000uF 4.5V -20% to 80% 1000 hr (28 X 17 X 5.5mm) Gull Wing Flat 70\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for BZ014C453ZSB88.pdf |
|
AVX | CAP FILM 25UF 10% 500VDC RAD 4LD Download PDF datasheet for FFV36J0256--.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.027uF 16V PPS 5% (3.2 X 1.6 X 1.1mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1C273JX5.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 1uF 125VAC PET 10% 15.3 X 7 X 14mm RDL 12.5mm Bulk Download PDF datasheet for ECQE1A105KB.pdf |
|
KEMET | FILM-CAP 60EI 1422 Download PDF datasheet for R60EI4220ZS30K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.9 X 5.9 X 9mm) Radial 5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2104KB.pdf |