EEE1EA470WP Panasonic
EEE1EA470WP Images
Please contact us for more photos of EEE1EA470WP
Part Number EEE1EA470WP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 47uF 25V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 70mA 1000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEE1EA470WP
Datasheet download EEE1EA470WP.pdf
Request Quotation for EEE1EA470WP
EEE1EA470WP Specifications
Part Number EEE1EA470WP
Lead Finish Tin/Bismuth
Max Processing Temp 250
Product Dimensions 5.4 mm
Voltage(DC) 25 V
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Mounting Surface Mount
Leakage Current 11.75@2Min uA
Capacitance Value 47 uF
Package/Case 6.3 X 5.4
Ripple Current 70 mA
Construction Cylindrical
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.4 mm