EEEFK0J220AR Panasonic
EEEFK0J220AR Images
Please contact us for more photos of EEEFK0J220AR
Part Number EEEFK0J220AR
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 6.3V 20% (4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK0J220AR
Datasheet download EEEFK0J220AR.pdf
Request Quotation for EEEFK0J220AR
EEEFK0J220AR Specifications
Part Number EEEFK0J220AR
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Operating Temperature -55 to 105 °C
Voltage(DC) 6.3 V
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Leakage Current 3@2Min uA
Ripple Current 90 mA
Product Dimensions 5.8 mm
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 22 uF
Package/Case 4 X 5.8
Construction Cylindrical
Product Diameter 4 mm
Product Height 5.8 mm