EEEFK1E221AP Panasonic
EEEFK1E221AP Images
Please contact us for more photos of EEEFK1E221AP
Part Number EEEFK1E221AP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 220uF 25V 20% (8 X 10.2mm) SMD 600mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1E221AP
Datasheet download EEEFK1E221AP.pdf
Request Quotation for EEEFK1E221AP
EEEFK1E221AP Specifications
Part Number EEEFK1E221AP
Package/Case 8 X 10.2
Leakage Current 55@2Min uA
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 220 uF
Construction Cylindrical
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 10.2 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Ripple Current 600 mA
Product Diameter 8 mm
Product Height 10.2 mm