EEEFTE151XAP Panasonic
EEEFTE151XAP Images
Please contact us for more photos of EEEFTE151XAP
Part Number EEEFTE151XAP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 150uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFTE151XAP
Datasheet download EEEFTE151XAP.pdf
Request Quotation for EEEFTE151XAP
EEEFTE151XAP Specifications
Part Number EEEFTE151XAP
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Equivalent Series Resistance 0.16 Ohm
Package/Case 6.3 X 7.7
Lead Finish Tin/Bismuth
Leakage Current 37.5@2Min uA
Operating Temperature -55 to 105 °C
Construction Cylindrical
Product Dimensions 7.7 mm
Max Processing Temp 260
Lifetime 2000 hr
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 150 uF
Ripple Current 600 mA
Tolerance 20 %
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7.7 mm