EEEHA1E4R7R Panasonic
EEEHA1E4R7R Images
Please contact us for more photos of EEEHA1E4R7R
Part Number EEEHA1E4R7R
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 4.7uF 25V 20% (4 X 5.4mm) SMD 22mA 1000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1E4R7R
Datasheet download EEEHA1E4R7R.pdf
Request Quotation for EEEHA1E4R7R
EEEHA1E4R7R Specifications
Part Number EEEHA1E4R7R
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 5.4 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Leakage Current 3@2Min uA
Capacitance Value 4.7 uF
Ripple Current 22 mA
Mounting Surface Mount
Package/Case 4 X 5.4
Construction Cylindrical
Operating Temperature -40 to 105 °C
Product Diameter 4 mm
Product Height 5.4 mm