EEEHA1V220P Panasonic
EEEHA1V220P Images
Please contact us for more photos of EEEHA1V220P
Part Number EEEHA1V220P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 35V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 60mA 1000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1V220P
Datasheet download EEEHA1V220P.pdf
Request Quotation for EEEHA1V220P
EEEHA1V220P Specifications
Part Number EEEHA1V220P
Mounting Surface Mount
Package/Case 6.3 X 5.4
Voltage(DC) 35 V
Operating Temperature -40 to 105 °C
Capacitance Value 22 uF
Lead Finish Tin/Bismuth
Leakage Current 7.7@2Min uA
Product Dimensions 5.4 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Ripple Current 60 mA
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.4 mm