EEEHA1V331P Panasonic
EEEHA1V331P Images
Please contact us for more photos of EEEHA1V331P
Part Number EEEHA1V331P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 330uF 35V 20% (10 X 10.2mm) SMD 250mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1V331P
Datasheet download EEEHA1V331P.pdf
Request Quotation for EEEHA1V331P
EEEHA1V331P Specifications
Part Number EEEHA1V331P
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Dimensions 10.2 mm
Leakage Current 115.5@2Min uA
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 235
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Operating Temperature -40 to 105 °C
Voltage(DC) 35 V
Capacitance Value 330 uF
Package/Case 10 X 10.2
Ripple Current 250 mA
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm