EEF-CD1A330ER Panasonic
EEF-CD1A330ER Images
Please contact us for more photos of EEF-CD1A330ER
Part Number EEF-CD1A330ER
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 10V 20% 2917 J-Lead Flat 0.025 Ohm 1800mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEF-CD1A330ER
Datasheet download EEF-CD1A330ER.pdf
Request Quotation for EEF-CD1A330ER
EEF-CD1A330ER Specifications
Part Number EEF-CD1A330ER
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 33 uF
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 1.8
Supplier Package 2917
Tolerance 20 %
Voltage(DC) 10 V
Package/Case 2917
Pin Count 2
Equivalent Series Resistance 0.025 Ohm
Mounting Surface Mount
Termination Style J Lead
Operating Temperature -40 to 105 °C
Leakage Current 33@2Min uA
Ripple Current 1800 mA
Product Depth 4.3 mm
Product Height 1.8 mm
Product Length 7.3 mm