EEF-SX0G151ER Panasonic
EEF-SX0G151ER Images
Please contact us for more photos of EEF-SX0G151ER
Part Number EEF-SX0G151ER
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 150uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEF-SX0G151ER
Datasheet download EEF-SX0G151ER.pdf
Request Quotation for EEF-SX0G151ER
EEF-SX0G151ER Specifications
Part Number EEF-SX0G151ER
Construction Flat
Ripple Current 3000 mA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -40 to 105 °C
Equivalent Series Resistance 0.009 Ohm
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 4 V
Capacitance Value 150 uF
Package/Case 7.3 X 4.3 X 1.9
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 1.9 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 4.3 mm
Product Height 1.9 mm
Product Length 7.3 mm