EEFLX0D471R4 Panasonic
EEFLX0D471R4 Images
Please contact us for more photos of EEFLX0D471R4
Part Number EEFLX0D471R4
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 470uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.0045 Ohm 3800mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEFLX0D471R4
Datasheet download EEFLX0D471R4.pdf
Request Quotation for EEFLX0D471R4
EEFLX0D471R4 Specifications
Part Number EEFLX0D471R4
Construction Flat
Voltage(DC) 2 V
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Equivalent Series Resistance 0.0045 Ohm
Ripple Current 3800 mA
Operating Temperature -40 to 105 °C
Capacitance Value 470 uF
Leakage Current 94@2Min uA
Package/Case 7.3 X 4.3 X 1.9
Rad Hard No
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 1.9 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 20 %
Product Depth 4.3 mm
Product Height 1.9 mm
Product Length 7.3 mm