EEFUD0J101ER Panasonic
EEFUD0J101ER Images
Please contact us for more photos of EEFUD0J101ER
Part Number EEFUD0J101ER
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 6.3V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.015 Ohm 3000mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEFUD0J101ER
Datasheet download EEFUD0J101ER.pdf
Request Quotation for EEFUD0J101ER
EEFUD0J101ER Specifications
Part Number EEFUD0J101ER
Construction Flat
Ripple Current 3000 mA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -40 to 105 °C
Equivalent Series Resistance 0.015 Ohm
Leakage Current 3 uA
Lead Finish Tin
Capacitance Value 100 uF
Voltage(DC) 6.3 V
Package/Case 7.3 X 4.3 X 2.8
Tolerance 20 %
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 2.8 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 4.3 mm
Product Height 2.8 mm
Product Length 7.3 mm