EEHZA1V680XP Panasonic
EEHZA1V680XP Images
Please contact us for more photos of EEHZA1V680XP
Part Number EEHZA1V680XP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 68uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.035 Ohm 2000mA 5000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEHZA1V680XP
Datasheet download EEHZA1V680XP.pdf
Request Quotation for EEHZA1V680XP
EEHZA1V680XP Specifications
Part Number EEHZA1V680XP
Capacitance Value 68 uF
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 35 V
Ripple Current 2000 mA
Construction Cylindrical
Equivalent Series Resistance 0.035 Ohm
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Dimensions 7.7 mm
Leakage Current 23.8@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Package/Case 6.3 X 7.7
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7.7 mm