EETED2E681JJ Panasonic
EETED2E681JJ Images
Please contact us for more photos of EETED2E681JJ
Part Number EETED2E681JJ
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 250V 20% (25 X 45mm) Snap-In Aluminum Cylindrical Can 10mm 3450mA 3000 hr 105\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level EETED2E681JJ
Datasheet download EETED2E681JJ.pdf
Request Quotation for EETED2E681JJ
EETED2E681JJ Specifications
Part Number EETED2E681JJ
Pin Count 2
Termination Style Snap-In
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Lead Pitch For Radial 10 mm
Leakage Current 1236.93@5Min uA
Ripple Current 3450 mA
Construction Aluminum Cylindrical Can
Capacitance Value 680 uF
Voltage(DC) 250 V
Mounting Through Hole
Operating Temperature -40 to 105 °C
Product Dimensions 25 x 45
Lead Finish Tin
Package/Case 25 X 45
Product Diameter 25 mm
Product Height 45 mm