EEUFR1V681B Panasonic
EEUFR1V681B Images
Please contact us for more photos of EEUFR1V681B
Part Number EEUFR1V681B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 35V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 2180mA 10000 hr 105\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEUFR1V681B
Datasheet download EEUFR1V681B.pdf
Request Quotation for EEUFR1V681B
EEUFR1V681B Specifications
Part Number EEUFR1V681B
Leakage Current 238@2Min uA
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Dimensions 20 mm
Operating Temperature -40 to 105 °C
Lead Finish Tin
Package/Case 10 X 20
Capacitance Value 680 uF
Max Processing Temp 250 to 260
Mounting Through Hole
Voltage(DC) 35 V
Lead Pitch For Radial 5 mm
Ripple Current 2180 mA
Product Diameter 10 mm
Product Height 20 mm