| Part Number | ELL6SH331M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 135640 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 330uH 20% 100KHz 330mA Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6SH331M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6SH331M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 5 mm |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 5 |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6SH331M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 15nH 5% 100MHz 30Q-Factor 460mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN15NJ00D.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 590uH 35% 5.6A T R Download PDF datasheet for P0353NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A T R Download PDF datasheet for SRN6045-330M.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232DZER6R8M1A IHLP-3232DZ-1A 6.8 Download PDF datasheet for IHLP3232DZER6R8M1A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for PM3340-470M-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SDR1005-150ML.pdf |
|
Eaton | Inductor, 1uH, 100kHz, 3 PADS, SMT - |
|
Bourns | IND2.5 X 2.0 X 1.0 MM,SHDSMD - |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 420mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-271KL.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for NCB0402P102TR025F.pdf |