| Part Number | ELLATV5R1N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 168040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 5.1uH 30% 100KHz 4.35A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLATV5R1N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLATV5R1N |
|---|---|
| Product Dimensions | 10.5 x 10.5 x 4.5 mm |
| Type | Power Choke |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 10.5 X 10.5 X 4.5 |
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 10.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLATV5R1N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 365nH 15% 27A T R Download PDF datasheet for PA2202.361NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 1uH 20% 100KHz 5.7A T R Download PDF datasheet for MPIA4040R4-1R0-R.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 10% 1MHz 27Q-Factor Ferrite 180mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1103-K100.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 4.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER4R7M11.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR TRANSFORMER Download PDF datasheet for CTX01-16373-R.pdf |
|
Eaton | HIGH CURRENT, HIT FREQUANCY POWER INDUCT - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 770mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-680M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz Ferrite 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603C601R-10.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for HZ0402B102R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 11A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050EZER6R8M01.pdf |