| Part Number | ELLCTV470M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 768880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 1.9A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLCTV470M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLCTV470M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 4.5 |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 4.5 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLCTV470M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind High Current Power Shielded Molded 220nH 20% 100KHz 15A Download PDF datasheet for PA4345.221NL.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 2.5nH 10% 150MHz 145Q-Factor Air 4.8A T R Download PDF datasheet for AIAC-1512C-2N5K-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal 1.6A Embossed T R Download PDF datasheet for MDMK4040T6R8MM.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN22NG00D.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.6A 1008 Embossed T R Download PDF datasheet for CIG22H2R2MNE.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BD102SN1D.pdf |
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008R5-R150-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRU1038-151Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.7A 2220 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH55DN100M03L.pdf |