ERA-2AEB113X Panasonic
ERA-2AEB113X Images
Please contact us for more photos of ERA-2AEB113X
Part Number ERA-2AEB113X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 11K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA-2AEB113X
Datasheet download ERA-2AEB113X.pdf
Request Quotation for ERA-2AEB113X
ERA-2AEB113X Specifications
Part Number ERA-2AEB113X
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Resistance Value 11 kOhm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm