ERA2AED913X Panasonic
ERA2AED913X Images
Please contact us for more photos of ERA2AED913X
Part Number ERA2AED913X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 91K Ohm 0.5% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AED913X
Datasheet download ERA2AED913X.pdf
Request Quotation for ERA2AED913X
ERA2AED913X Specifications
Part Number ERA2AED913X
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.5 %
Resistance Value 91 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm