ERA3AEB1211V Panasonic
ERA3AEB1211V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB1211V
Part Number ERA3AEB1211V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 1.21K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB1211V
Datasheet download ERA3AEB1211V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB1211V
ERA3AEB1211V Specifications
Part Number ERA3AEB1211V
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Resistance Value 1.21 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm