ERA3AEB6812V Panasonic
ERA3AEB6812V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB6812V
Part Number ERA3AEB6812V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 68.1K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB6812V
Datasheet download ERA3AEB6812V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB6812V
ERA3AEB6812V Specifications
Part Number ERA3AEB6812V
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Power Rating 0.1 W
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Resistance Value 68.1 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm