| Part Number | ERA3ARW103V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 208370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.05% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERA3ARW103V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERA3ARW103V |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Resistance Value | 10 kOhm |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Case Style | Molded |
| Temperature Coefficient | ±10 ppm/°C |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 0.05 % |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Power Rating | 0.1 W |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERA3ARW103V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | CHIP RESISTOR 0603 21.5K OHM 1% Download PDF datasheet for MCR03EZP5FX2152.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 51K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R Download PDF datasheet for ERJU01F5102C.pdf |
|
Vishay | VISSMM01020C1103FB300 MELF RESISTOR Download PDF datasheet for SMM01020C1103FB300.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 2512 3.6K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR100JZHJ362.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0102 4.12Ohm 2% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD T R Download PDF datasheet for MMU01020C4128GB300.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0603240RFKEA.pdf |
|
Panasonic | Resistor, SMD, Metal (Thin Film) Chip, E96 Series, High Reliability Type, 0402 100 Ohms \u00b10.1% T R 10k Download PDF datasheet for ERA2AEB1000X.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 2.87K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for M55342K12B2E87RTSV.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU02J301X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 47 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP06F47R0V.pdf |