ERA3YEB113V Panasonic
ERA3YEB113V Images
Please contact us for more photos of ERA3YEB113V
Part Number ERA3YEB113V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 11K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3YEB113V
Datasheet download ERA3YEB113V.pdf
Request Quotation for ERA3YEB113V
ERA3YEB113V Specifications
Part Number ERA3YEB113V
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 11 kOhm
Case Style Molded
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm