ERA3YEB333V Panasonic
ERA3YEB333V Images
Please contact us for more photos of ERA3YEB333V
Part Number ERA3YEB333V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 33K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3YEB333V
Datasheet download ERA3YEB333V.pdf
Request Quotation for ERA3YEB333V
ERA3YEB333V Specifications
Part Number ERA3YEB333V
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Resistance Value 33 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm