ERJ3GEYJ2R2V Panasonic
ERJ3GEYJ2R2V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ2R2V
Part Number ERJ3GEYJ2R2V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 5% 1 10W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ2R2V
Datasheet download ERJ3GEYJ2R2V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ2R2V
ERJ3GEYJ2R2V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ2R2V
Resistance Value 2.2 Ohm
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm