ERJU02F3163X Panasonic
ERJU02F3163X Images
Please contact us for more photos of ERJU02F3163X
Part Number ERJU02F3163X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 316K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02F3163X
Datasheet download ERJU02F3163X.pdf
Request Quotation for ERJU02F3163X
ERJU02F3163X Specifications
Part Number ERJU02F3163X
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0402
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Resistance Value 316 kOhm
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm