ERJS08F1500V Panasonic
ERJS08F1500V Images
Please contact us for more photos of ERJS08F1500V
Part Number ERJS08F1500V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS08F1500V
Datasheet download ERJS08F1500V.pdf
Request Quotation for ERJS08F1500V
ERJS08F1500V Specifications
Part Number ERJS08F1500V
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 150 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm