CRCW02011K50FNED Vishay
CRCW02011K50FNED Images
Please contact us for more photos of CRCW02011K50FNED
Part Number CRCW02011K50FNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1.5K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW02011K50FNED
Datasheet download CRCW02011K50FNED.pdf
Request Quotation for CRCW02011K50FNED
CRCW02011K50FNED Specifications
Part Number CRCW02011K50FNED
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 1.5 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm