ERJU02D1002X Panasonic
ERJU02D1002X Images
Please contact us for more photos of ERJU02D1002X
Part Number ERJU02D1002X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 10K Ohm 0.5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02D1002X
Datasheet download ERJU02D1002X.pdf
Request Quotation for ERJU02D1002X
ERJU02D1002X Specifications
Part Number ERJU02D1002X
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm