ERA3YEB392V Panasonic
ERA3YEB392V Images
Please contact us for more photos of ERA3YEB392V
Part Number ERA3YEB392V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3YEB392V
Datasheet download ERA3YEB392V.pdf
Request Quotation for ERA3YEB392V
ERA3YEB392V Specifications
Part Number ERA3YEB392V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 3.9 kOhm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Metal Film
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 0.1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm