CRCW0805182RFKEAC Vishay
CRCW0805182RFKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0805182RFKEAC
Part Number CRCW0805182RFKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 182 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805182RFKEAC
Datasheet download CRCW0805182RFKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0805182RFKEAC
CRCW0805182RFKEAC Specifications
Part Number CRCW0805182RFKEAC
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 182 Ohm
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm