CRCW08053R32FKEA Vishay
CRCW08053R32FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW08053R32FKEA
Part Number CRCW08053R32FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 3.32 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW08053R32FKEA
Datasheet download CRCW08053R32FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW08053R32FKEA
CRCW08053R32FKEA Specifications
Part Number CRCW08053R32FKEA
Resistance Value 3.32 Ohm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm