D55342E07B100ART0 Vishay
D55342E07B100ART0 Images
Please contact us for more photos of D55342E07B100ART0
Part Number D55342E07B100ART0
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 100 Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B100ART0
Datasheet download D55342E07B100ART0.pdf
Request Quotation for D55342E07B100ART0
D55342E07B100ART0 Specifications
Part Number D55342E07B100ART0
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin/Lead
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 100 Ohm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm