TNPW0805681RFEEA Vishay
TNPW0805681RFEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW0805681RFEEA
Part Number TNPW0805681RFEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 681 Ohm 1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW0805681RFEEA
Datasheet download TNPW0805681RFEEA.pdf
Request Quotation for TNPW0805681RFEEA
TNPW0805681RFEEA Specifications
Part Number TNPW0805681RFEEA
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Case Size 0805
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 681 Ohm
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm