MMU01020C7500FB300 Vishay
MMU01020C7500FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C7500FB300
Part Number MMU01020C7500FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 750 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C7500FB300
Datasheet download MMU01020C7500FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C7500FB300
MMU01020C7500FB300 Specifications
Part Number MMU01020C7500FB300
Product Dimensions 2.2 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 750 Ohm
Case Style Conformal
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm