ERA6AEB913V Panasonic
ERA6AEB913V Images
Please contact us for more photos of ERA6AEB913V
Part Number ERA6AEB913V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 91K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6AEB913V
Datasheet download ERA6AEB913V.pdf
Request Quotation for ERA6AEB913V
ERA6AEB913V Specifications
Part Number ERA6AEB913V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Case Size 0805
Resistance Value 91 kOhm
Case Style Molded
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm