ERA6YEB101V Panasonic
ERA6YEB101V Images
Please contact us for more photos of ERA6YEB101V
Part Number ERA6YEB101V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 100 Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YEB101V
Datasheet download ERA6YEB101V.pdf
Request Quotation for ERA6YEB101V
ERA6YEB101V Specifications
Part Number ERA6YEB101V
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Resistance Value 100 Ohm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm