ERJ-1GNF1002C Panasonic
ERJ-1GNF1002C Images
Please contact us for more photos of ERJ-1GNF1002C
Part Number ERJ-1GNF1002C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-1GNF1002C
Datasheet download -
Request Quotation for ERJ-1GNF1002C
ERJ-1GNF1002C Specifications
Part Number ERJ-1GNF1002C
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 10 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 0201
Case Style Molded
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm