ERJ-3EKF1202V Panasonic
ERJ-3EKF1202V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3EKF1202V
Part Number ERJ-3EKF1202V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3EKF1202V
Datasheet download ERJ-3EKF1202V.pdf
Request Quotation for ERJ-3EKF1202V
ERJ-3EKF1202V Specifications
Part Number ERJ-3EKF1202V
Resistance Value 12 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm