ERJ-3EKF2003V Panasonic
ERJ-3EKF2003V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3EKF2003V
Part Number ERJ-3EKF2003V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3EKF2003V
Datasheet download ERJ-3EKF2003V.pdf
Request Quotation for ERJ-3EKF2003V
ERJ-3EKF2003V Specifications
Part Number ERJ-3EKF2003V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 200 kOhm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm