ERJ-3GEY0R00V Panasonic
ERJ-3GEY0R00V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3GEY0R00V
Part Number ERJ-3GEY0R00V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0 Ohm Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3GEY0R00V
Datasheet download ERJ-3GEY0R00V.pdf
Request Quotation for ERJ-3GEY0R00V
ERJ-3GEY0R00V Specifications
Part Number ERJ-3GEY0R00V
Resistance Value 0 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Package Type SMD
Max Processing Temp 260
Case Size 0603
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm